درباره مـــه فــــام

نیروی انسانی متخصص و فنی

نیروی انسانی یکی از مهم ترین ارکـان هر مجموعه می باشد که به لطف ایزدمنان گروه صنعتی مه فام توانسته است طی سال هـای متمادی گـروهی از بهترین متخصصان ایــن رشته را با دانش فنی بالا در یک مجموعه در کنار هم بکار گیرد.

تجهیزات فنی و ماشین آلات روز دنیا

باعنایت به این نکته که تجهیزات و ماشین آلات میتواند به بهره وری و بهتر شدن کیفیت تولید کمک شایانی نماید، گروه صنعتی مه فام براین نکته افتخار دارد که از تجهیزات و ماشین آلات روز دنیا و ایران استفاده مینماید و این یکی از رموز توفیقات این مجموعه میباشد

بازار های جهانی

دستیابی به بازار های جدید برای هر مجموعه تولیدی امری حیاتی است که گروه صنعتی مه فام نیز از این امر مستثنی نبوده و با تغییرات قیمت چرم مصنوعی و بازار چرم در این راستا توانسته است علاوه بر بازار های داخلی اقدام به صادرات محصولات خود به سایر کشور‌ها نماید.

برخی از برترین مشتریان مـــه فـــام

مدیریت گروه صنعتی مه فام

جناب آقای رضا کاظمی باتوجه به اینکه خود از بدنه‌ی تولید بوده و در طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی هم دستی بر آتش داشته، توانسته اند با درایت خود و عنایت پروردگار، مجموعه‌ای از متخصصین کشور در زمینه‌ی تولید انواع چرم مصنوعی، مشمع کانتینری، پارچه و برزنت را در کنار ماشین آلات روز دنیا و ایران گرد هم آورده و مفتخر به تولید بهترین محصولات داخلی با برند مه فام شده که با نمونه‌های خارجی و برند‌های مطرح دنیا رقابت مینماید

گروه صنعتی مه فام

گروه صنعتی مه فام ابتدا از سال ۱۳۵۳ کار بافندگی را تحت عنوان بافندگی کاظمی در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع با تعداد ۵۰ دستگاه بافندگی آغاز نموده است.

در ابتدای امر، تولیدات شامل انواع پارچه های پنبه ای و برزنت ،پارچه های تنظیف و باندو گاز بوده است.

با توجه به اینکه یکی از مهم ترین مراحل تکمیل برزنت و پارچه در صنایع رنگرزی صورت میگیرد، مدیران گروه صنعتی مه فام تصمیم به راه اندازی واحد رنگرزی وتکمیل برزنت و پارچه گرفتند. که این امر در سال ۱۳۷۰ در مجموعه ای با مساحت ۲۵۰۰ متر مربع تحقق یافت.

دراین مرحله با اضافه شدن روز افزون به تعداد ماشین آلات و نیروی انسانی سرانجام درسال ۱۳۷۶ گروه صنعتی مه فام اقدام به خریداری زمینی به مساحت ۶۵۰۰ مترمربع در منطقه صنعتی سه راهی مبارکه نمود و فاز جدیدی از تولیدات یعنی تولید مشمع کانتینری را آغاز کرد که در این راستا ساخت سوله و تأسیسات زیر بنایی و ماشین آلات تولید تا سال ۱۳۷۷ به طول انجامید و از این دوره به بعد مرکزیت گروه صنعتی مه فام به منطقه صنعتی سه راهی مبارکه انتقال یافت.

در پی تولیدات مشمع کانتینری و چادری و با ورود به این حوزه برند مه فام یکی از معروف ترین و با کیفیت ترین برندهای بازار به گواه پخش کنندگان و مصرف کنندگان تا زمان حال می باشد.

قابل ذکر است که برند مه فام با استقبال گسترده ای در بازارهای جهانی روبرو شده است و خوشبختانه حجم زیادی از تولیدات سالانه این مجموعه روانه ی بازارهای سایر کشورها می گردد. که این موضوع مایه ی مباهات و از افتخارات گروه صنعتی مه فام می باشد.

در سال ۱۳۸۰ در مسیری که گروه صنعتی مه فام طی میکرد با ثبت شرکت پرنیان چرم زاینده رود موفق به راه اندازی خط تولید انواع چرم مصنوعی گردید که این شرکت یکی از زیر مجموعه های گروه صنعتی مه فام می باشد.

ماشین آلات تولید از کشورهای کره جنوبی، آلمان و ایتالیا خریداری شد و زیر ساخت های لازم تاسال ۱۳۸۳ به طول انجامید.

امروزه گروه صنعتی مه فام قادر به تولید انواع چرم مصنوعی شامل چرم مصنوعی کیفی ، چرم مصنوعی کفشی، چرم مصنوعی مبلی، چرم مصنوعی کفپوش، چرم مصنوعی آستر ،چرم مصنوعی خودرویی و البسه می باشد.

لازم به ذکر است که این مجموعه دارای کلیه ی ماشین آلات تکمیل در زمینه ی چرم مصنوعی میباشد. که تعدادی از آنها در ایران طراحی و ساخته شده است و بخشی نیز از سایر نقاط جهان خریداری و فراهم شده است که همین امر باعث گردید تولیدات گروه صنعتی مه فام با نمونه های مشابه خارجی رقابت نموده وحتی گوی موفقیت را از آنها برباید.
کلیه مواد اولیه مصرف شده جهت تولید از بهترین مواد اولیه موجود در ایران و جهان است و در حال حاضر گروه صنعتی مه فام در مجموعه ای با زیر بنای ۱۶۰۰۰متر مربع و دارا بودن بیش از ۲۵۰نفر پرسنل تولیدی و اداری به طور مستقیم، قادر به تولید بیش از ۱۵میلیون مترمربع از انواع برزنت و پارچه ، مشمع کانتینری و چرم مصنوعی در سال می باشد.
با توجه به اینکه یکی از پر اهمیت ترین نقطه نظرات مدیران گروه صنعتی مه فام اشتغال زایی جوانان است؛ تمام کارکنان و پرسنل این مجموعه ایرانی و بومی میباشند که این امر سهم بسزایی در رفع مشکل بیکاری منطقه ایفا نموده است.
از دیگر نقطه نظرات مدیران گروه اهمیت به حفظ محیط زیست می باشد که در این راستا طی سال های گذشته اقدام به خریداری سیستم فیلتراسیون نمودند هم چنین در سال های اخیر اقدام به خریداری نمونه داخلی آن نموده که این خود گویای اهمیت این گروه به حفظ محیط زیست همراه با تولید داخلی می باشد.